Przystań Szkraba - przedszkole gdynia
Dyrektor,mgr Danuta Pilecka
Doświadczony nauczyciel wychowania przedszkolnego, Posiada I Stopień Specjalizacji w zakresie wychowania przedszkolnego i II Stopień Specjalizacji z zakresu Organizacji i Zarządzania, studia podyplomowe w zakresie Zarzadzania Oświata, także wiele dyplomów kwalifikacyjnych do pracy w przedszkolu, mierzenia jakości pracy przedszkola, Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała „Medal Ministra Oświaty Narodowej”.
W organizacji pracy ceni wychowawczą atmosferę placówki, zasady zdrowej współpracy kadry na rzecz rozwoju dzieci, zabiega o rzetelną informację dla rodziców o rozwoju dziecka oraz prowadzi zajęcia dodatkowe dla dzieci z zakresu informatyki i elementów ekonomii. Poszukuje ciekawe formy zajęć dodatkowych i czuwa jakie korzyści rozwojowe maja z nich dzieci. Pasja to ruch i przyroda.

Monika Bradtke
Nauczyciel wychowania przedszkolnego Opiekun grupy. wieloletnie zaangażowanie w pracy z dziećmi, a obecność z dziećmi daje poczucie ciepła i empatii. Przyjazne podejście do ludzi, opiekuńczy stosunek do dzieci zasługuje na wyróżnienie. Mocna stroną jest postrzeganie każdego dziecka indywidualnie i aktywnie włącza się w życie wychowanków. Pasją jest piłka nożna.

Barbara Kubica
asystent nauczyciela. Jestem studentką ostatniego roku na kierunku pedagogika przedszkolna, wczesnoszkolna i opieka nad dzieckiem do lat 3. Jestem mamą dwójki dzieci Zosi i Karola. Bycie nauczycielem w przedszkolu jest dla mnie pasją, powołaniem, spełnieniem marzeń. Dzieci w naszym przedszkolu traktuję tak, jak chciałabym aby były traktowane moje dzieci. Przytulam i pocieszam gdy mają swoje małe kłopociki, tłumaczę, gdy czegoś nie rozumieją, pomagam w rozwiązywaniu dziecięcych problemów, wprowadzam w świat nauki. Cieszę się bardzo, że mogę być częścią Świata Smyka.

Agata Krasnowska
Asystent nauczyciela wychowania przedszkolnego. Praca z dziećmi jest prawdziwą pasją, którą chcę rozwijać . Każdego dnia w tej pracy odkrywam coś nowego. Nic nie daje takiej satysfakcji, jak szczery uśmiech na twarzy malucha. Dzieci są też inspiracją dla mojej drugiej pasji - fotografii.

mgr Sylwia Chaber
Nauczyciel Wychowania przedszkolnego oraz Terapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Pedagogika – studia zawodowe, licencjackie – pedagogika wczesnoszkolna. Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Bydgoszcz, Pedagogika Ogólna i Porównawcza – studia magisterskie, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Terapia Pedagogiczna – studia podyplomowe.

Renata Soboczyńska, Logopeda
Logopedia to kształtowaniu właściwej mowy w okresie jej rozwoju i jej doskonaleniu w późniejszym okresie (logopedia ogólna), a także o usuwaniu różnego rodzaju wad i zaburzeń mowy. Obejmuje też oddziaływanie na psychikę w celu wytworzenia właściwego stosunku do wady mowy i zapobiegania ujemnemu jej wpływowi na kontakty interpersonalne oraz kształtowanie osobowości. Według Genowefy Demelowej logopedia zajmuje się etiologią i patogenezą zaburzeń mowy, ich rozpoznawaniem, zapobieganiem oraz usuwaniem. Interesuje się wychowaniem pod względem mowy, czuwaniem nad jej rozwojem i doskonaleniem oraz ewentualną poprawą, gdy odchyla się ona od normy.
Radosne dzieciństwo to klucz do szczęśliwego Życia.

Email:   swiatsmyka.gdynia@gmail.com